Čestitamo

Mirela Kardašević oborila svjetski rekord u ronjenju i u tri dana osvojila tri zlatne medalje. Bravo

Mlada ronilkinja Mirela Kardašević u Rusiji je osvojila tri medalje u tri dana, oborila svjetski rekord i sve to napravila bolesna

Mirela Kardašević ima 31 godinu, samohrana je majka dvoje djece i plivačica koja je oborila svjetski rekord u slobodnom ronjenju u Moskvi. U Rusiji se posljednjih mjesec dana održavalo natjecanje u slobodnom ronjenju na kojem je Mirela Kardašević osvojila tri zlatne medalje u tri dana od kojih je jedan rezultat ujedno bio i obaranje svjetskog rekorda. Discipline u kojima je osvojila prvo mjesto su ronjenje bez peraja na 161 metar, dinamika s perajama na 208 metara (ujedno i svjetski rekord) te dinamika s jednom perajom na 225 metara.

Ova vijest dolazi s posebnom pohvalom jer, kako navodi, sve ovo je odradila bolesna. Na svom Instagramu je objavila fotografiju nakon natjecanja. Napisala je “Open Russian Indoor Championship je gotov. Po prvi puta ove godine više sam nego zadovoljna sa svojim rezultatom, a to što sam bolesna je otežalo natjecanje. No bez obzira na to uživala sam u ronjenju najviše što sam mogla… Sada je vrijeme da vratim svoje zdravlje i onda ponovno na trening.”

Mirela se s ronjenjem počela baviti prije dvije godine, kada je osvojila dvije brončane medalje na Europskom prvenstvu u ronjenju na dubini. Prošle godine je prvi puta postala svjetska prvakinja u disciplini dinamike bez peraja s preronjenih 170 metara te je osvojila i srebrnu medalju u disciplini s perajama.