SPORT

Usain Bolt ih ima 11, a ona 13. Atletičarka Allyson Felix nadmašila je sve rekorde

DOHA, QATAR - SEPTEMBER 29: Allyson Felix of the United States reacts after setting a new world record in the 4x400 Metres Mixed Relay during day three of 17th IAAF World Athletics Championships Doha 2019 at Khalifa International Stadium on September 29, 2019 in Doha, Qatar. (Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Allyson Felix osvojila je 13. svjetsko zlato i tako nadmašila rekorde najboljih trkača u povijesti, ali i svoj

Pisale smo o genijalnoj Allyson Felix, atletičarki koja je ove godine ušla u povijest kao osoba i žena koja je prvi put osvojila više zlatnih medalja nego Usain Bolt. Na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi sinoć je osvojila još jednu pa tako nadmašila i vlastiti rekord osvojivši 13. svjetsko zlato. Doduše, u finalnoj utrci nije sudjelovala, ali je dobila zlatnu medalju kao dio tima jer je sudjelovala u kvalifikacijskoj utrci. Na drugom mjestu su bile Poljakinje, a broncu je osvojila ekipa iz Velike Britanije.

Felix se atletikom bavi 15 godina i do sada je postigla nevjerojatne uspjehe za SAD. Prva velika utrka bila joj je 2004. godine na ljetnim Olimpijskim igrama u Ateni kada je osvojila drugo mjesto u utrci na 200 metara. Od tada je svih ovih godina zadržala poziciju jedne od najboljih sprinterica. Felix je, kao što smo i ranije pisale, prije deset mjeseci postala majka što njene pobjede čini još većima.

Jedna od zanimljivosti s ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Dohi je i Njemica Malaika Mihambo koja je osvojila zlato s najboljim rezultatom na svijetu u posljednje tri godine. Osobni rekord proslavila je i Amerikanka Nia Ali na 100 metara s preponama. Hrvatska je osvojila jednu brončanu medalju, a za nju je zaslužna Sandra Perković s trećim mjestom u bacanju diska.