interijer

Vlasnici su željeli stan pun sreće, boja i vizualnog ispunjenja. Evo u kakvom prostoru danas s guštom žive

FOTO: Jan Vranovsky

Evo što se dogodi kad se isprepletu ideje vlasnika i dizajnera koji jednostavno vole i uživaju eksperimentirati s bojama, materijalima, uzorcima

Kuhinja u ružičastoj nijansi žvakaće gume, zeleno-ljubičasti pod, plave i još svakakve kombinacije mozaik pločica samo su neka od nekonvencionalnih koloritnih rješenja ovog luckastog stana u Tokiju, za čiji se današnji izgled pobrinuo cijenjeni dizajner Adam Nathaniel Furman.

Da pred njim nije bio jednostavan zadatak govori činjenica da je izvorni prostor bio prije svega klaustrofobičan, s nekoliko skučenih prostorija koje su bile nespretno raspoređene do kojih je vodio dugi, uski hodnik. Osim toga, problematičan je bio i izrazito nizak strop, kao i duboko postavljeni prozori kroz koje je dopiralo jako malo prirodnog svjetla. Sve to trebalo je korigirati i realno, napraviti čudo.

Jan Vranovsky

No, u cijeloj priči dizajner je imao sreće jer su vlasnici, inače umirovljeni par, željeli dom koji će biti njihova oaza sreće, radosti, pomaknutosti, ali i jedna vizualna poslastica u kojoj će svakodnevno uživati.

“Kako već imam prilično živopisan portfolio, sreća je da privlačim upravo takve klijente koji su strastveni i žele eksperimentirati s dizajnom i bojama” izjavio je londonski dizajner za online magazin Dezeen te dodao da je njegova ideja u početku bila puno konzervativnija u odnosu na ono što je zajedno s vlasnicima stvorio danas.

Jan Vranovsky

Iako se stan doima kao da nema veze s onim što se danas smatra tradicionalnom japanskom estetikom, činjenica je da je Furman zapravo uzeo iz svega pomalo i stvorio neku svoju autentičnu estetsku mješavinu s naglaskom na odvažnu paletu boja koja zasigurno nije za svakoga.

A kako izgleda ovo kompletno uvrnuto, ali opet upečatljivo interijersko rješenje koje je u skladu s karakterom vlasnika, donosimo u sklopu članka.

Jan Vranovsky
Jan Vranovsky
Jan Vranovsky
Jan Vranovsky