DIZAJN INTERIJERA

Ako od apartmana priželjkujete drugi dom, ovaj u Pakoštanima je upravo to. Funkcionalan je i luksuzan

Arhitektica Tina Kurpez ispričala nam je sve o ovoj adaptaciji

FOTO: Saša Ćetković

Donosimo vam priču specifične i vrlo izazovne adaptacije jednog apartmana na Jadranu koji je oduševio svojim finalnim izgledom

Kreirati ugodan, funkcionalan i luksuzan apartman bio je najnoviji zadatak dizajnerice interijera Tine Kurpez iz Studija Karas. U pitanju je moderno uređeni smještaj za najam u Pakoštanima koji je doživio kompletnu adaptaciju, točnije zadržan je osnovni koncept apartmana, ali su promijenjene kompletne instalacije, podovi, zidovi, koncept rasvjete, a spuštali su se i stropovi. Kurpez nam otkriva kako se u samo srce prostora zapravo ulazi kroz terasu koja apartmanu i pripada. Upravo u tom centralnom dijelu smještene su kuhinja, blagovaonski stol te sjedeća garnitura ugodne žute boje koja je bila zadani element, odnosno od ranije u vlasništvu investitora oko čega su, govori dizajnerica, nastavili graditi ostatak scenografije.

Evo kako postići luksuzni dojam

Saša Ćetković

“Kako smo željeli postići luksuzan dojam odlučila sam intenzivno žutu umiriti sivim neutralnim tonovima. Podne pločice koje su imperativ u stanovima u blizini mora svijetle su i mirne te ostavljaju prostor za intenzivnije detalje. Tako sam uz svjetlosivu kuhinju odabrala crnu radnu ploču i crnu napu. Upečatljiv dojam je i viseći element sa staklenim vratima u crnom okviru osvijetljen iznutra LED rasvjetom. Kuhinja, kao i sav namještaj rađeni su po mjeri” naglašava Kurpez i dodaje kako je crna zidna obloga koja se od kuhinje proteže prema sjedećoj garnituri ustvari ormar u koji je mudro implementiran bojler.

Atraktivno kreirana rasvjeta

Saša Ćetković

U kupaonici su uz svijetle pločice velikog formata korištene slavine i detalji u crnoj boji što je cijelu kompoziciju učinilo vizualno atraktivnijom. Prostrana walk in tuš kabina od ostatka kupaonice odijeljena je pak staklom također u tankom crnom okviru. U kupaonici kao i u ostalim prostorijama velika pažnja posvećena je kreiranju rasvjete te je u svakoj prostoriji uz centralnu rasvjetu postavljena i indirektna rasvjeta ugrađena u strop. Spavaće sobe iako male, opremljene su velikim udobnim krevetima, ormarima odignutim od poda kako bi površina sobe bila maksimalno iskorištena. Zbog malih mogućnosti razmještaja, naglasak je stavljen na ugodne boje i teksture namještaja te ponovo atraktivno i ugodno osmišljenu rasvjetu.

Problem ‘odrezanog prostora’

Saša Ćetković

Kurpez govori kako su u cijelom projektu apartmana koristili dosta furnira hrasta koji je ostavljen u svojoj prirodnoj boji. Naime, prirodno drvo uvijek djeluje mirno i ugodno dok je na nekoliko elementa korišten i crni Fenix na compact ploči što je omogućilo da crne linije budu tanke, a tako i izuzetno elegantne. Iako cijeli prostor funkcionira kao skladna cjelina, specifičan element u prostoru je svakako veliko ogledalo pored blagovaonskog stola koje lomi svjetlost i oživljava veliku plohu dijagonalno položenog zida. Također, uz trosjed koji dominira prostorom zbog intenzivne boje smještena je prekrasna umjetna biljka, za koju dizajnerica ističe kako bez nje dojam ne bi bio isti. Za kraj, dodaje kako je najizazovniji dio bio osmisliti koncept centralnog dijela stana koji je izuzetno specifičnog tlocrta pa je osim male kvadrature problem i dijagonalno ‘odrezan’ prostor, što je u početku izgledalo kao nemoguća misija. A kako u konačnici izgleda moderno uređeni final od 47 četvornih metara, inače u novogradnji, donosimo vam u sklopu članka.

Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković
Saša Ćetković