HRVATSKA MODA

Od posla u građevinskoj firmi do vlastitog brenda nakita. Upoznajte Martinu Matešić i Atelier Marai

FOTO: Atelier Marai

Otkrile smo novi brend nakita inspiriran suvremenom umjetnošću i arhitekturom

“Uz posao u obiteljskoj građevinskoj firmi, uvijek sam težila i kreativnom izražavanju, tako da sam kroz razne hobije došla i do dizajna nakita i tu pronašla pravi način da izrazim svoju kreativnost” počinje Martina Matešić priču o tome kako je nastao njezin brend nakita Atelier Marai.

“Osnove izrade srebrnog nakita savladala sam prije par godina kod Lazera Roka Lumezija u Otvorenom atelieru Lumezi,” nastavlja, “a zatim i završila tečaj za dizajn i oblikovanje suvremenog nakita kod Davora Šuka u POU Zagreb.” Jedno je vodilo k drugome, pa se tako i rodila želja za otvaranjem vlastitog brenda i ubrzo je rođen Atelier Marai.

RUČNA IZRADA JE KLJUČNA

Martina sve radi ručno i taj način rada njeguje kao temelj svog brenda. “Zahvalna sam na brojnim vjernim kupcima koji uistinu cijene vrijednost ručne izrade i prepoznaju moj rad. Izrađujem unikatni nakit ili male serije nakita, a od materijala najčešće koristim srebro, bakar i aluminij”, kaže. “Volim izrađivati velike, konkretne, a ujedno nosive komade nakita jednostavnih linija i geometrijskih formi, uz minimalan dodatak tekstura i uzoraka. Izdvojila bih i meni omiljenu tehniku jetkanja koja posebno dolazi do izražaja na patiniranim bakrenim narukvicama, gdje iscrtavanjem linija i potapanjem u kiselinu nastaju zanimljivi organski uzorci.”

Inspiraciju za nove forme i teksture pronalazi “u suvremenoj umjetnosti i arhitekturi, kao i među stvarnim ženama sa stilom koje uistinu vole i znaju nositi statement nakit.”

RADIONICA U OBITELJSKOJ KUĆI

Na pitanje gdje stvara i gdje je možemo vidjeti u kreativnom zanosu, Martina odgovara: “Živim u Samoboru sa suprugom i dvoje djece. U obiteljskoj kući imam i radionicu, gdje se uz najavu može doći razgledati i kupiti nakit. Može me se naći i na raznim sajmovima kreativaca, na kojima rado sudjelujem. Tu bih posebno izdvojila Samoborsku dvorišnu Furku te skorašnji HUSH HUSH market.”

Otkrila nam je i da su cijene njenog nakita poprilično pristupačne, kreću se od 100 kuna naviše ovisno o materijalu i tehnici izrade, a dok se za sada nakit može naručiti putem njezine Instagram i Facebook stranice, priprema i online trgovinu.