LJEPOTA

Otkrili smo učinkovite tretmane za pomlađivanje kože koji se mogu primijeniti na licu, vratu, dekolteu i rukama

U toj domeni nametnula su se dva trenda sa sličnim efektom, u pitanju su dermo fileri i skinboosteri

FOTO: Fleur Kaan/Unsplash

Tako slični, a opet, tako različiti? Da, riječ je o dva različita tretmana, ali s jednakim ciljem – hidratizirana, pomlađena i blistava koža lica. Stručnjaci iz Poliklinike Bagatin uputili su nas u cijelu priču i otkrili sve detalje

Imati danas blistavu, sjajnu, zategnutu i zdravu kožu lica svima je itekako poželjno. No, lifestyle koji mnogi od nas vode, stres, nedovoljna hidratizacija koja je ključna, neuravnotežena prehrana, prekomjerno izlaganje suncu, pa onda i godine nerijetko nam na tom polju ne idu u koristi, a svi znamo da koža pamti. Jasno je da si u svemu tome možete djelomično pomoći i sami, bilo promjenom životnih navika, pa onda i dobro složenom beauty rutinom, ponekad čak i kakvim brzopoteznim Instagram filterom.

Nemojte zaboraviti i da je kožu lica izrazito potrebno pripaziti u ljetnim mjesecima koji su pred nama. Naime, izloženost naše kože suncu, soli, vjetru i visokim temperaturama u ljetnim danima dovodi do njezine isušenosti i dehidracije. Osim, faktora za zaštitu od sunca koji je must, da bi koža ostala zdrava, sjajna i privlačna, potrebno ju je njegovati izvana i iznutra. Ono što je koži tada najviše potrebno, uz neophodne vitamine i minerale, jest hidratacija. Budući da voda unesena oralno prvo dođe do svih drugih organa, a tek na kraju do kože, potrebna je i hidratacija izvana.

No, uz sve to postoje i vrlo učinkoviti tretmani za pomlađivanje kože s naglaskom na već spomenutu hidratizaciju koja daje efekt zdrave i sjajne kože te usporava njezino starenje, a koji se mogu primijeniti ne samo na licu, nego i vratu, dekolteu, ali i rukama. Kako bismo doznali više o čemu je točno riječ i kako ublažiti ili se potpuno riješiti najočitijih znakova starenja kao što su bore, grubost kože, manjak čvrstoće, gubitak elastičnosti, izražene vene te manjak sjaja, stručnjaci iz Poliklinike Bagatin otkrili su nam sve o dva tretmana koji na tom polju osiguravaju izvrsne rezultate. Riječ je o vrlo popularnim skinboosterima i dermalnim filerima, pa, krenimo redom.

Što sve trebate znati o skinboosterima

Prvo i osnovno, značajna je razlika između boostera koje možemo kupiti i nanositi kod kuće i onih koje u kožu apliciraju stručnjaci poput onih iz Poliklinike Bagatin. Naime, ovdje je u pitanju novi pristup hidrataciji kože, onaj dubinski. Isto tako riječ je o minimalno invazivnom tretmanu pri kojem se tekstura kože vidno poboljšava, a licu se vraća mladenački sjaj, blistavost i svježina. Preparati koje pak nazivamo skinboosterima dizajnirani su tako da nadoknađuju hijaluron i kolagen, protein odgovoran za strukturu kože, a ubrizgavaju se pod kožu kako bi joj vratili vlažnost iznutra. Namijenjeni su i muškarcima i ženama bez obzira na tip kože i dob, a njima možemo tretirati lice, vrat, dekolte i ruke.

Injektiranjem ovih vrhunskih boostera pod kožu pomoću igle postiže se dubinska hidratacija kakvu ne pruža ni jedna krema na tržištu, i ne samo to. Dobro je znati i da se boosterima mogu umanjiti i ožiljci od akni, popraviti tonus i tekstura kože, umanjiti nepravilnosti kao i znakovi koji otkrivaju godine. Svojim prodiranjem duboko u kožu stvaraju okruženje u kojem se pojačano proizvodi kolagen te se tako koža iznutra sama obnavlja, a vraća joj se i gipkost i čvrstoća. Osim toga, svojim produljenim djelovanjem i ovisno o stanju kože, učinak je vidljiv i do devet mjeseci.

Odgovore na sva najčešća pitanja stvarnih klijentica o skinboosterima, hit tretmanu za vraćanje zdravog izgleda te željenog sjaja koži lica, pronađite ovdje.

A kako izgleda tretman skinboosterima? Pa, aplicira se direktno u dermis, srednji sloj kože, a prije same aplikacije nanosi se krema za ublažavanje boli. Sam postupak traje od 15 do 30 minuta, ovisno o regiji koja se tretira, a ubrizgava se tankom iglom te postupak nije bolan. Rezultati su vidljivi odmah nakon aplikacije, a nakon 10-ak dana vidljiv je stvarni učinak boostera za lice. Ono što je isto dobro znati, jest da za razliku od hijaluronskih filera, ova metoda ne dovodi do pojačavanja volumena, nego stimulira fibroblaste, odnosno ćelije vezivnog tkiva koji imaju gradivnu ulogu i potiču sintezu kolagena. A hijaluron koji koža dobiva tijekom ovog tretmana apsorbira se prolaskom vremena i potiče duboku hidrataciju.

U Poliklinici Bagatin svojim klijentima nude tri različita, a kako biste bili sigurni koji booster izabrati za svoje lice, stručnjaci vam ondje stoje na raspolaganju na anti-age konzultacijama gdje zajedno s njima možete izabrati najbolji skinbooster prema dobi i željenim učincima. Za vrhunske rezultate u Poliklinici Bagatin preporučuju inače dva tretmana godišnje skinboosterima kako bi koža imala svoj prirodni glow.

Koje sve vrste skinboostera su vam dostupne te koje su odlike pojedinog boostera, saznajte ovdje.

Što sve trebate znati o dermalnim filerima

Čim zamijetite prve izraženije bore ili osjetite da mladenački sjaj vaše kože popušta pod teretom svakodnevnog stresa i umora idealno je vrijeme za započeti i s tretmanom dermalnih filera. Naime, već sredinom dvadesetih godina koža lica počinje gubiti kolagen i elastin, pa raniji početak njihovog korištenja može značiti i uspješniju prevenciju pojave preranih znakova starenja kože. Ali, za dermalne filere zbilja nikad nije kasno. U čemu je fora?

Sastojci dermalnih filera primarno nadoknađuju volumen (što kod skinboostera nije slučaj), pomažu koži zadržati tekućinu i doprinose hidratizaciji kože, a neki od njih i obnoviti kolagen, čime se koži vraća izgubljeni volumen, glatkoća i zategnutost. Prije samog postupka, ključne su itekako konzultacije kada iskusan stručnjak na temelju pregleda kože i usporedbe s fotografijom iz mladosti (ili bez nje) može odrediti koji dijelovi kože trebaju filere, naravno u skladu željama klijenta. Potom, preciznim doziranjem i dobro odabranim mjestom aplikacije filera cijelo će lice dobiti izgubljeni volumen, što će posljedično zagladiti bore i dati mladenački sjaj koži. Osim toga, fileri se koriste i za popunjavanje usana, oblikovanje čeljusti i brade, brisanje bora i podočnjaka te pomlađivanje područja ruku, vrata i dekoltea.

Uz mehaničko djelovanje hijaluronske kiseline koja skuplja i zadržava vodu poput spužve i tako daje koži zategnutost i glatkoću, dermalni fileri novih generacija hrane i obnavljaju kožu iznutra. Razvijeni su tako da zapravo čuvaju zdravlje kože, ali i da pruže jednostavno, ugodno i minimalno bolno iskustvo aplikacije. Zato se nelagode ili boli doista nemate razloga bojati. Osim anestetske kreme koju je potrebno aplicirati prije samog zahvata, i sami dermalni fileri u svojoj recepturi sadrže blage anestetike. Detaljne informacije o načinu aplikacije dermalnih filera, vrstama, razlikama, oporavku i zadovoljstvu rezultatima pročitajte na linku.

Ono što je važno za znati jest da u Poliklinici Bagatin aplikaciju dermalnih filera provode liječnici, stručnjaci za kirurgiju glave i vrata, dermatolozi, otorinolaringolozi i plastični kirurzi pa možete biti sigurni da ćete dobiti najstručniju skrb. Uvažit će i stotine stručnih detalja vezanih uz vašu kožu, oblik lica i eventualne zdravstvene izazove i osigurati minimalnu nelagodu zahvata. Isto tako, besprijekorno poznavanje anatomije lica presudno je u pravilnom apliciranju filera.

Ono što će vas isto zanimati jest da dermalni fileri ne zahtijevaju nikakav poseban period oporavka, pa na njih možete doći u pauzi tijekom posla i odmah nastaviti sa svojim redovnim dnevnim aktivnostima. Hijaluronski dermalni fileri s vremenom se isto tako prirodno razgrađuju i postepeno nestaju iz kože lica, pa je dermalne filere potrebno po želji i potrebi obnavljati. Trajnost filera ovisi i o specifičnostima vaše kože, vašoj dobi i vašem organizmu te, naravno, unesenom volumenu filera. Njihovim korištenjem nema negativnog djelovanja na zdravlje i vitalnost kože vašeg lica. Budući da su bazirani na sastojcima koje koža i prirodno sadržava, razgrađuju se pritom ne ostavljajući neželjene posljedice. U Poliklinici Bagatin koriste samo najkvalitetnije filere Juvéderm, Belotero i Radiesse, iza kojih stoje desetljeća rigoroznih istraživanja i milijuni zadovoljnih korisnika, a o kojima su, uz sve druge potrebne informacije o filerima, pripremili besplatan vodič kroz dermalne filere koji besplatno možete preuzeti ovdje.

Poznavanje anatomije i stručno osoblje su sve

Nevezano za koji tretman se odlučite, bilo skinboostere ili dermalne filere, ono što je bitno spomenuti jest da će vas u Poliklinici Bagatin dočekati stručno, educirano i certificirano osoblje s temeljitim poznavanjem anatomije, odnosno liječnici specijalisti plastične i estetske medicine, otorinolaringolozi ili dermatolozi. Osim što je Poliklinika Bagatin prepoznatljiva ustanova/klinika u Zagrebu i Hrvatskoj za filere, ondje se mogu pohvaliti i s osam stručnjaka za aplikaciju, od čega su dva treneri i edukatori. Oni, dakle, uče druge liječnike kako aplicirati injectablese. Tu se posebno ističu dr. Tomica Bagatin za firmu Allergan, odnosno Juvederm filere i Vistabel, na razini Hrvatske i cijele regije te dr. Zlatko Kljajić za firmu Merz, kao regionalni trener za Radiesse filere za cijelu Dalmaciju. Malo je reći kako ste u Poliklinici Bagatin zbilja u sigurnim rukama, a besprijekoran rezultat s kojim ćete biti zadovoljni neće izostati.

 

Sadržaj nastao u suradnji s Poliklinikom Bagatin