FOTO: Marija Gaura

Isprobala sam Hydrafacial tretman za proljetno čišćenje lica. Vrijedi svake lipe

Testirala sam Hydrafacial, tretman za čišćenje kože koji se sastoji od nekoliko faza

S1 recenzija

Isprobala sam Hydrafacial tretman za proljetno čišćenje lica. Vrijedi svake lipe

Testirala sam Hydrafacial, tretman za čišćenje kože koji se sastoji od nekoliko faza

FOTO: Marija Gaura

Prvo sam izbacila zimske kapute i ulaštila sandale kako bi sve bilo spremno za proljeće. Napravila sam i generalku stana, a onda sam skužila da bih i ja trebala na remont. Kriva sam po svim točkama optužnice neredovitog odlaska kod kozmetičarke i naravno uvijek nakon tretmana sama sebi kažem da ću biti malo više disciplinirana.

Marija Gaura

To sam trebala obećati i Martini, jednoj od vlasnica Beauty centra Božica koji je jedan od poznatijih u gradu. Martina je čarobnjakinja za koju se odmah vidi da ima utakmica u rukama, a ponudila mi je Hydrafacial tretman koji je po njezinom mišljenju obavezan kao dio proljetnog čišćenja.

HYDRAFACIAL TRETMAN SE SASTOJI OD 4 FAZE

Hydrafacial tretman je jedini postupak hidradermoabrazije koji istovremeno kombinira čišćenje kože, piling, ekstrakciju, hidrataciju i antioksidativnu zaštitu, što rezultira blistavijom i svježijom kožom. Tretman je izrazito ugodan, prilagođen i najosjetljivijim tipovima kože. Ja imam problema s dermatitisom, a kako sam po novome saznala, koža mi je izrazito tanka, sklona je pucanju kapilara i na kraju krajeva dosta je dehidrirana. Zbedirala sam se, ali dobro je znati da još nije sve izgubljeno.

Uklanjanje šminke

Prva faza je uklanjanje šminke, nakon koje se utvrđuje hidratacija kože. Maksimum hidratacije je 30, a sve ispod 10 je dosta loše. Ja sam između 5 do 7, sjajno. Nakon uklanjanja šminke nanosi se proizvod koji djeluje kao aktivator prije čišćenja s ultrazvučnom metalnom špatulom. Špatulu sam već nekad ranije isprobala, nije ništa neugodno, a temeljito skida nečistoću s lica.

Čišćenje lica ultrazvučnom špatulom

Nakon čišćenja špatulom, na redu je mikrodermoabrazija koja je također ugodna. Osjećaj je kao da ti po licu prolazi neki mali usisivač, a ovdje se radilo o dijamantnoj mikrodermoabraziji koja skida sve odumrle stanice s kože i ostavlja je čistom i vidno mlađom što je genijalno za moje borice koje se već malo naziru. Kad se sve počisti, lakše se obnavlja koža, totalno ima smisla.

Dijamantna mikrodermoabrazija

Kao što se vidi na fotkama, koža je već puno svjetlija nego kad sam došla, čak mi je i područje oko očiju prihvatljivo, s obzirom na to da s tim muku mučim. Iduća faza je infuzija kisikom, njega sam isto ranije probala i potvrdila da blagodatno djeluje na dermatitis na području čela. Kisik u sebi ima vitamine A, C i E, hijaluron i peptide. Super je, a osjećaj je kao te zaljeva lagani mlaz i imala sam osjećaj kao da se koža dubinski hidratizira.

Nanošenje hranjive maske

Ostala nam je još jedna fina hranjiva maska, Martina kaže da bi se maska za lice trebala koristiti barem dva puta tjedno (za to nisam mogla čak ni slagati da činim redovito). Dobila sam debeli sloj maske koja sadrži aminokiseline, vitamine, minerale, peptide i kavijar, nakon čeka je uslijedila prava poslastica.

Led maska u akciji

LED maska je kao šlag na kraju. Radi se o maski koja kožu regenerira putem svjetlosti, a boja svjetla se podešava sukladno problemima i stanjima kože koje imamo. Ja sam imala bijelu koja bi trebala vrlo duboko prodirati u kožu, ubrzavati metabolizam i ukloniti bore i preporučuje se osobama koje imaju problema s čvrstoćom kože. Maska na licu stoji 20 minuta, dovoljno za dobar predah i nabrajalicu svih obaveza koje su na tapeti tijekom dana.

Divljenje nakon tretmana

Mislim da je više nego jasno zašto je ovaj tretman jedan od popularnijih za proljeće jer osim što ima instant efekt, onaj najbolji se vidi za 3-4 dana kada vam je koža u punom sjaju. Tretman traje sat i 30 minuta, a košta 790 kuna. Njega nakon sastojala mi se od obaveznog nanošenja vitamina C u večernjoj njezi i sad nakon nekih dva tjedna kože je vidno svjetlija i izgleda blistavo. Martina sugerira napraviti ga svaka tri mjeseca, a u međuvremenu se konkretno njegovati kod kuće. Ožujak, travanj, svibanj, ok, vidimo se u lipnju.