FIT RECENZIJA

Isprobala sam novu self-care aplikaciju za kojom svi luduju i ne razumijem u čemu je fora

FOTO: Redakcija

Trebala mi je učiniti život lakšim, podsjećajući me da pijem vodu, jedem, idem na wc (da, stvarno), ali nisam sigurna je li u tome uspjela

Stres na poslu, druge svakodnevne obveze i interakcija s ljudima mogu me poprilično iscrpiti i nebrojeno mi se puta dogodilo da po nekoliko sati nisam popila ni gutljaj vode. Osim toga, nije pohvalno to što skoro svaki drugi dan odgađam sjesti i pojesti pošten ručak jer, eto, baš tad moram završiti zadnji paragraf teksta.

Sve to mi je lagano diglo živce pa sam odlučila namjestiti alarm koji bi me podsjetio da popijem tu čašu vode ili konačno odem jesti. No, u međuvremenu sam u bespućima interneta naletjela na hvalospjeve o jednoj self-care aplikaciji koja bi trebala život učiniti lakšim jer ima sve što jednoj užurbanoj ženi treba. Otkazala sam onaj alarm i instalirala aplikaciju na mobitel kako bih je odmah isprobala.

Čemu služi Aloe Bud?

Aloe Bud je dizajnirala Amber Discko, ujedno i osnivačica online zajednice Femsplain te bivša članica digitalnog tima za organizaciju predsjedničke kampanje Hillary Clinton 2016. godine. Ideja za aplikaciju, kako kaže, sinula joj je jer je željela poraditi na mentalnom zdravlju nakon završetka kampanje koja ju je iscrpila.

Sama aplikacija zamišljena je kao podsjetnik na aktivnosti koje često uzimamo zdravo za gotovo poput ispijanja vode, uzimanja pauze ili opuštanja. Među njima su, dakle, ‘Hidriraj se’, ‘Pokreni se’, ‘Diši’, ‘Zdravlje’, ‘Pauza’, ‘Odmor’, ‘Gorivo’, ‘Osvježenje’, ‘Ljudi’, ‘Stimulacija’ i ‘Motivacija’.

Čak postoji podsjetnik za odlazak na WC

Svaka od ovih rubrika ima tri podrubrike za koju možete namjestiti alarm i povući je na listu aktivnosti koje ste si zadali ispuniti taj ili neki drugi dan. Prilično zanimljivo, a zvuk alarma je simpatičan, kratak i nenametljiv. Međutim, kod svih takvih aplikacija postoji caka pa i kod ove. U slučaju da želite personalizirati zvuk alarma ili za svaku aktivnost napisati poruku sami sebi, to ćete morati i platiti.

Da se razumijemo, nisu to neke velike cifre, ali radije bi 50 (točnije 42,99 kuna) kuna potrošila na dobar ručak nego na set blagih alarma, kako su ih nazvali. Uglavnom, za tu cifru mogu se otključati sve opcije aplikacije, s tim da možete odabrati i paket samo s alarmima te onaj koji uključuje set alarma i mogućnost personaliziranih poruka.

Dok sam browsala kroz aktivnosti, skoro sam pala na pod od smijeha kada sam pod ‘Osvježenje’ ugledala podsjetnik za wc. Da, da, možete namjestiti alarm u slučaju da zaboravite piškiti ili kakati. Urnebesno i totalno nepotrebno (ne mogu zamisliti da ovo nekome zaista treba).

Ok je, ali mi zapravo ne treba

S druge strane, podsjetnik o redovitom hidriranju i uzimanju pauze dobro mi je došao. Aloe Bud također nudi opciju praćenja obavljenih aktivnosti i kada sam pregledala koliko sam puta u danu popila vode, prilično sam se iznenadila jer je ispalo puno više nego inače. Neka, odlično!

Ono što mi se najviše svidjelo kod aplikacije jest njezin jednostavan, pikselizirani izgled u kombinaciji tirkizne, ljubičaste i ružičaste boje (i inače volim taj miks) te simpatične, pozitivne poruke koje me dočekaju kada otvorim neku aktivnost, ali ne mogu zamisliti da se bavim još i tom aplikacijom uz sve obveze koje imam. Ionako sam previše na mobitelu. Zgodno, ali definitivno mi ne treba podsjetnik na odem na wc. To mogu i sama.