ZDRAV ŽIVOT

Dm ženska utrka ove godine bila je dosta uspješna, prijavilo se najviše sudionica dosad

Sportski događaj potiče brigu o vlastitom zdravlju i pomaže u borbi protiv raka dojke

Na Jarunu se jučer održala sedma dm ženska utrka, a ove godine bila je veća nego ikada do sada. Okupilo se čak 7880 sudionika koji su svojim sudjelovanjem promovirali zdrav i aktivan život. Ova utrka je imala i prekrasan rasplet jer novci od kotizacija, čak više od 115 tisuća kuna, idu za hrvatski forum protiv raka dojke Europa Donna.

Oko Jaruna su se trčale četiri utrke

Osim rekreativne dm ženske utrke, na Jarunu su se trčale dvije dječje utrke i jedna natjecateljska. Najbrži krug oko Jaruna u natjecateljskoj utrci otrčala je Biljana Cvijanović za 21:51 minutu te je osvojila opremu za trčanje i 3.000 kuna na darovnoj kartici dm-a. Odmah nakon Biljane u cilj su utrčale drugoplasirana Željka Šaban Miličić i trećeplasirana Marija Vrajić.

Marija Vrajic, Biljana Cvijanovic, Zeljka Saban Milicic

“Od 2012. godine, kada je održana prva dm ženska utrka, cilju populariziranja rekreativnog trčanja i promicanja aktivnog načina života tijekom sedam godina, pridružilo se više od 23.400 žena i 5.100 djece. Utrke organiziramo kako bismo potaknuli građane na bolju brigu o zdravlju, s posebnim naglaskom na najmlađe, zbog čega smo po prvi put organizirali i utrku za djecu osnovnoškolskog uzrasta. Vjerujemo kako malim koracima možemo napraviti velike promjene”, izjavila je Dubravka Štefanac Vinovrški, menadžerica marketinga i PR-a dm-a.

Nudili su se besplatni pregledi i fina organska jela

Cilj ove utrke bio je promicanje zdravog načina života pa su se posjetiteljima nudili besplatni dermatološki pregledi te isprobavanje jela od organskih dmBio proizvoda.

Promicanju zdravog načina života na Jarunu pridružile su se Lana Klingor Mihić i Anja Alavanja Romac te food blogerice Maja Brekalo i Sandra Rončević.